Felles vårtur til Albir

- Aktiv og opplevelsesrik reise med Håkon Thon & Kari Skjellum

Opplev herlige dager under den spanske solen i naturskjønne Albir! Omgitt av appelsinlunder og mandeltrær finner du flotte turmuligheter både i fjellet og langs strandpromenaden som leder til den sjarmerende kunstner- og fiskerlandsbyen Altea. Albir byr på søndagsmarked, hyggelige butikker, koselige caféer og barer – og vår populære Bok-Café med aktiviteter og sosialt samvær.

Du kan velge mellom å bo på Hotel Kaktus i et dobbeltrom med ½ pensjon (vin & vann inkludert), eller i en studioleilighet på Nacavi Leilighetshotell.

Dato og pris

PeriodeAvreise byHotellPris p.p. Enkeltromstillegg
14.- 28.04.2026OsloHotel Kaktus21 990,-4 340,-Bestill fra Oslo
14.- 28.04.2026TrondheimHotel Kaktus21 990,-4 340,-Bestill fra Trondheim
13.- 27.04.2026BergenHotel Kaktus21 990,-4 340,-Bestill fra Bergen
14.- 28.04.2026Andre flyplasserHotel Kaktusfra 21 990,-4 340,-Send forespørsel
14.- 28.04.2026OsloNacavi, studioleilighet18 290,-4 760,-Bestill fra Oslo
14.- 28.04.2026TrondheimNacavi, studioleilighet18 290,-4 760,-Bestill fra Trondheim
13.- 27.04.2026BergenNacavi, studioleilighet18 290,-4 760,-Bestill fra Bergen
14.- 28.04.2026Andre flyplasserNacavi, studioleilighetfra 18 290,-4 760,-Send forespørsel
Alle priser er oppgitt per person, er veiledende og tar utgangspunkt i at 2 personer deler rom/leilighet. Enkeltromstillegg kommer i tillegg om man er 1 person som benytter en leiligheten/rom alene. Prisene tar utgangspunkt i avreise fra oppgitt flyplass i pristabellen. 

 Reiser du fra en annen flyplass? Send oss en forespørsel, så beregner vi nøyaktig pris fra din avreiseflyplass. Å sende en forespørsel er helt uforpliktende.

Sender du inn en bestilling eller forespørsel vil vi på kontoret i Trondheim ta kontakt med deg under våre åpningstider. Mandag – fredag: 09 – 15. 
Solgruppen tar forbehold om feil og utsolgte plasser.

Inkludert i prisen:

  • Fly t/r Norge-Alicante
  • Transfer t/r flyplassen i Alicante
  • Opphold i valgt romkategori på de oppgitte datoene
    • Dobbeltrom på Hotel Kaktus inkl. ½ pensjon med vin & vann
    • eller Nacavi leilighetshotell, studioleilighet
  • Velkomstlunsj på Bok-Cafe’n
  • 2 x Quizkvelder på Bok-Cafe’n inkl middag
  • Utflukt til Busot
  • Solgruppens reiselederservice og aktivitetsprogram

Hotellinformasjon

Hotel Kaktus Albir er et elegant hotell med en unik beliggenhet – rett ved den vakre strandpromenaden i Albir. Her bor du helt nede ved vannkanten, med kort vei til både stranden og sentrum, og kan nyte den avslappede atmosfæren Costa Blanca er kjent for.

Hotellet har en stor og innbydende bar med terrasse og spektakulær utsikt over Middelhavet. På kveldene kan du nyte stemningsfull musikk eller ta en svingom til levende underholdning. Hotel Kaktus er et ideelt valg for deg som ønsker komfort, utsikt og nærhet til både byliv og strand i ett og samme opphold.

Halvpensjon med vin & vann 

Nacavi leilighetshotell – et moderne og innbydende leilighetshotell midt i hjertet av Albir. Tidligere kjent som Las Terrazas, har hotellet gjennomgått en totalrenovering og fremstår nå som et stilfullt og komfortabelt feriealternativ for både korte og lengre opphold. Her finner du  lyse og praktiske studioleiligheter – alle designet for å gi deg en avslappende og bekymringsfri ferie.

Hotellet byr på et trivelig uteområde med et innbydende basseng, omkranset av solsenger hvor du kan nyte solen i rolige omgivelser. Alle leilighetene er utstyrt med det du trenger for et komfortabelt opphold, inkludert vannkoker, platetopp, kjøleskap med fryser, vaskemaskin og mikrobølgeovn – perfekt for deg som ønsker fleksibilitet i ferien. Nacavi  er et ideelt valg for deg som ønsker både komfort, ro og nærhet til alt Albir har å by på.

Bo i egen leilighet

Vi er her for deg

En reise med Solgruppen kan bli akkurat slik du ønsker deg. Du velger selv den flyplassen du vil reise fra, hvor du vil bo under oppholdet og selvsagt hvor lenge du ønsker å være der. Våre guider på destinasjonen er behjelpelig om du skulle ha spørsmål underveis i oppholdet.